کار با ریجستری


دستكاري رجيستري

ويرايشگررجيستري(REGEDIT.EXE) در تمام نسخه هاي ويندوز موجود ميباشد ، شما را قادر مي سازد كه رجيستري ويندوز را ببينيد و در آن به جستجو و دستكاري بپردازيد(البته ايد توجه داشته باشيد كه اين برنامه را در منوئي شروع نمي توانيد پيدا كنيد). همانطور كه اشاره شد ويرايشگر رجيستري فايلي به نام REGEDIT.EXE مي باشد كه در شاخه اي كه ويندوز را نصب كرده ايد موجود مي باشد.
براي اجراي آن چندين روش موجود ميباشد كه راحت ترين آنها استفاده از گزينه RUN مي باشد.بدين ترتيب كه گزينه RUN را از منوي START انتخاب كنيد و در آن عبارت REGEDIT را تايپ نموده و سپس دكمه OK را كليك كنيد.اگر ويندوز شما اين ويرايشگر را داشته باشد آن را اجرا خواهد نمود.
ويرايشگر رجيستري(REGEDIT)
يك ويرايشگر ديگر كه در ويندوزهاي 2000 يا NT قابل استفاده مي باشد REGEDIT32.EXE است كه قسمتهايي را كه در ويرايشگر استاندارد قابل استفاده نيست در اين ويرايشگر مي توانيد استفاده كنيد، شما همچنين در آن قادر به ديدن و تغيير در قسمت هاي سري ويندوز خواهيد بود. همچنين نيز مي توانيد مقادير رشته اي REG_EXPAND_SZ , REG_MULTI_SZ را ايجاد و ويرايش نماييد.
ساختن ميانبر براي اينكه هر گاه مي خواهيد ويرايشگر رجيستري را اجرا نماييد مراحل فوق را تكرار نكنيد بهتر است كه يك ميانبر (SHORT CUT) از آن بر روي ميز كار (DESKTOP) بسازيد.طريقه ساختن آن بدين ترتيب است كه در قسمتي از ميز كار (DESKTOP) كه هيچ آيكوني نيست راست كليك نماييد و در منويي كه باز مي شود گزينه NEW را انتخاب كنيد و سپس در زير منوي آن گزينه SHORTCUT را انتخاب كنيد.
آنگاه در پنجره اي كه باز ميشود در COMMAND LINE عبارت REGEDIT را تايپ كنيد و دكمه NEXT را كليك كنيد و در پنجره جديدي كه باز مي شود عبارت REGISTERY EDITOR را تايپ كنيد و سپس دگمه FINISH را كليك كنيد.از اين به بعد شما مي توانيد با دابل كليك بر روي اين ميانبر به محيط ويرايشگر ويندوز دسترسي پيدا كنيد.
بعد از اينكه شما REGEDIT را اجرا نموديد پنجره اي ظاهر مي شود كه در سمت چپ آن ساختار درختي و در سمت راست آن مقادير شاخه انتخاب شده قرار دارد. كساني كه با WINDOWS EXPLORER سروكار داشته اند شباهت آن را با REGEDIT كاملا درك مي كنئد.براي گسترش يك شاخه فقط كافيست كه بر روي علامت [+] كه در سمت چپ اسم هر شاخه قرار دارد يك بار كليك كنيد و يا بر روي شاخه مورد نظر دابل كليك كنيدو براي ديدن محتويات و متغير هاي هر شاخه يك بار بر ر وي آن كليك كنيد و در سمت راست ليست متغيرهاي مقادير را مي توانيد ببينيد.شما نيز مي توانيد متغير يا يك شاخه نيز بسازيد يا آن را خذف كنيد.
مثلا براي ساختن يك شاخه يا متغير بايد اعمال زير را انجام دهيد.از منوي EDIT گزينه NEW را انتخاب كنيد ، براي ساختن شاخه بايد گزينه KEY را انتخاب كنيد و براي ساختن يك متغير بايد نوع متغير مورد نظر را انتنخاب كنيد.البته اين كار را نيز مي توانيد با راست كليك در صفحه نيز انجام دهيد.همچنين قادر به حذف يا تغيير نام شاخه يا متغير مي باشيد.
نكته : توجه داشته باشيد كه هميشه قبل از ويرايش و تغيير در رجيستري از آن يك نسخه پشتيبان تهيه كنيد. مخصوصا براي افرادي كه تازه با آن آشنا شده اند چون با تغيير يا حذف يك متغير يا شاخه ممكن است مجبور شويد كه سيستم عامل كامپيوتر خود را دوباره نصب كنيد.
وارد كردن( IMPORTING ) و صادر كردن (EXPORTING) تنظيمات رجيستري
يكي از قابليتهاي مهم رجيستري ويندوز توانايي آن در وارد كردن (IMPORT) تنظيمات رجيستري از فايل متني و صادر كردن(EXPORT) آن به فايل متني است.
به اين وسيله شما مي توانيد در صورت صدمات احتمالي به رجيستري آن را به حالت قبل برگردانيد.براي اين كار كافي است كه قبل از آنكه رجيستري را ويرايش كنيد به منوي REGISTERY رفته و گزينه «Export Registery File» را انتخاب كنيد و پس از وارد كردن نام فايل آن را ذخيره كنيد.
نكته : ” فايلي را كه اطلاعات رجيستري در آن ذخيره مي كنيد يك فايل متني مي باشد كه مي توانيد توسط يك ويرايشگر متن محتواي آن را مشاهده كنيد.و مهمتر آنكه توجه داشته باشيد كه در هنگام ذخيره كردن رجيستري اگر شاخه اي را انتخاب كرده باشيد ، فقط اطلاعات شاخه و زير شاخه هاي آن در فايل ذخيره مي شوند.پس هنگام ذخيره كردن اطلاعات كل رجيستري دقت داشته باشيد كه شاخه ريشه يعني «My Computer» را انتخاب كرده باشيد.“
اگر پس ار تغيير در رجيستري از تغييرات خود پشيمان شده ايد كافيست كه دوباره با منوي «Registery» و گزينه «Import Registrey File» را انتخاب كنيد و سپس در كادر محاوره اي كه باز مي شود به آدرس فايلي كه ذخيره كرده ايد رفته و آن را باز نماييد در اين صورت كدي مانند زير را در آن مي بينيد:
REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup]
«SetupType»=dword:00000000
«CmdLine»=»setup-newsetup»
«SystemPrefix»=hex:c5,0b,00,00,00,40,36,02
توجه داشته باشيد كه فايلهايي كه ذخيره مي كنيد با پسوند .reg هستند و با دستكاري اين فايلها و Import كردن آنها به رجيستري مانند اين است كه رجيستري را مورد تغيير قرار داده باشيد.
نكته : از اين پس به هر آدرس رجيستري عنوان ”كليد“ را بر مي گزينيم.
حذف كردن يك كليد يا متغير با استفاده از فايلهاي Reg
همانطور كه عنوان شد شما مي توانيد با تغيير در فايلهاي Reg نيز رجيستري را تغيير دهيد ، حال به نكته هايي در اين مورد مي پردازيم.
براي حذف كردن يك كليد فقط كافيست كه علامت منها را در ابتدا ي كليد قرار دهيد.به مثال زير توجه كنيد ، در اين مثال ما كليد Setup را حذف مي كنيم.
[-HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ SETUP]
و همچنين براي حذف كردن يك متغير كافيست كه علامت منها را در مقابل آن قرار دهيم . به مثال زير توجه كنيد:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup]
«SetupType»=-
همانطور كه گفته شد براي اعمال اين تغييرات بايد آن را به عنوان ورودي به رجيستري بفرستيد كه اين عمل را با استفاده از Import كردن توضيح دايم ، اما اين كار را نيز مي توان با دابل كليك كردن بر روي فايل و تاييد پيامي مبني بر تاييد اين عمل ، را انجام دهيد و در صورتي كه اين كار با موفقيت انجام شود پيامي صادر مي شود.
سوئيچ ها و پارامترهاي خط فرمان Regedit
برنامه Regedit چند سوئيچ دارد كه مي توان به صورت خطي آنها را به كار برد و هر كدام عمل خاصي را انجام مي دهند و معمولا آنها را در فيلهاي دسته اي (Batch File) قرار مي دهند.
شكل كلي فرمان Regedit به اين صورت است:
regedit.exe [options] [filename]
Filename نام فايلي است كه به عنوان ورودي (Import) مي خواهيم به رجيستري بفرستيم و از سوئيچ هاي زير مي توانيم به عنوان Option استفاده كنيم:
/S: هنگامي كه فيلي را به وسيله خط فرمان به رجيستري مي فرستيم پيامهايي صادر مي شود.اكر بخواهيم كه اين پيامها صادر نشوند همراه سوئيچ /s از آن استفاده مي كنيم.
/E : خروجي دادن (Export) از رجيستري به فايل مانند:
regedit /e file.reg HKEY_USERS\.DEFAULT
در مثال بالا از كليد HKEY_USERS\.DEFAULT به فايل file.reg خروجي داده ميشود .
/L:system : به وسيله اين سوئيچ مي توانيد محل فايل System.dat را مشخص كنيد.
/U:user : به وسيله اين سوئيچ مي توانيد محل فايل User.dat را مشخص كنيد.
/C: فشرده سازي رجيستري ( فقط در ويندوز 98)
در ويندوز 98 به طور اتوماتيك هر بار كه ويندوز اجرا مي شود و شروع به كار مي كند از رجيستري يك پشتيبان تهيه مي كند.البته شما با استفاده از يوتيليتي Scanreg.exe نيز مي توانيد اين كار را انجام دهيد.
اگر رجيستري شما خراب شد چه بايد بكنبد؟
در تمامي نسخه هاي ويندوز يك مكانيسم پشتيباني رجيستري ويندوز كه كاملا قابل اطمينان است وجود دارد ، اما به شما توصيه مي شود كه هرگز تنها به آن اطمينان نكنيد و هميشه خودتان نيز پشتيبان تهيه كنيد .
در ويندوز 98 ، در مسير شاخه اي كه ويندوز را نصب نموده ايد (معمولاc:\windows) چندين فايل مخفي وجود دارد از قبيل system.day و user.dat كه رجيستري فعلي را نگهداري مي كنند و فايلهاي system.da0 و user.da0 كه پشتيبان رجيستري مي باشند.
در هنگامي كه رجيستري را با استفاده از مكانيسم ويندوز مي خواهيد بازيابي كنيد ، اعمال زير را بايد انجام دهيد:
1- از منوي Start گزينه Shutdown را انتخاب كنيد و در پنجره جديدي كه باز مي شود گزينه Restart in MS-DOS mode را انتخاب كنيئد و دكمه OK را كليك كنيد.
2- به مسير شاخه اي كه ويندوز را در انجا نصب كرده ايد تغيير مسير دهيد.(مثلا c:\windows)
3- دستورات زير را به كار ببنديد:
Attrib –h –r –s system.dat
Attrib –h –r –s system.da0
Copy system.da0 system.dat
Attrib –h –r –s user.dat
Attrib –h –r –s user.da0
Copy user.da0 user.dat
4- سيستم خود را دوباره راه اندازي (Restart)كنيد.
اگر اين عمل هم باز موجب ترميم رجيستري نشد ، بر روي ديسك سخت سيستم شما فايلي به نام system.1st وجود دارد كه هنكامي ويندوز 98 را براي اولين بار با موفقيت نصب مي كنيد ، اين فايل ايجاد مي گردد.شما بايد اين فايل را پيدا كنيد و دستورات زير را اعمال كنيد:
Attrib –r –s –h system.1st
در اينجا فرض شده است كه ويندوز در مسير(c:\windows) نصب شده است.
Copy system.1st c:\windows
در ويندوز NT شما مي توانيد با استفاده يكي از دو روش «Last Know Good» يا Rdisk رجيستري را باز گردانيد

ترميم رجيستري
هر چه تعداد نرم افزارهايي كه در ويندوز نصب هستند ، بيشتر باشد ، طبعا حجم رجيستري هم بالا مي رود ، تا جايي كه اگر تعداد نرم افزارهاي نصب شده در ويندوز زياد باشد اين حجم از دو برابر حجم اوليه آن هم بالاتر مي رود .
هر چند مي دانيم كه با Uninstall كردن هر نرم افزار اطلاعات مربوط به آن نرم افزار از رجيستري پاك مي شود و حجم رجيستري پايين مي آيد ، اما هميشه اين كا به طور كامل انجام نمي شود ، به علت مشكلاتي كه برنامه هايUninstall در ويندوز دارند ، پس از حذف كردن هر نرم افزار در ويندوز مقداري از اطلاعات آن در رجيستري باقي مي ماند .
براي ويندوزهايي كه مدت زيادي هست كه بر روي يك كامپوتر نصب شده اند و بر روي آنها نرم افزارهاي زيادي نصب و حذف شده است ، كاملا اين امر محسوس است ، يعني اگر حتي تمام نرم افزارهاي نصب شده در ويندوز را نيز Uninstall كنيم باز حجم فايلهاي رجيستري زياد است.
مشكل ديگري كه ممكن است پيش بيايد اين است كه پس از مدتي كه برنامه هايي را در ويندوز نصب و Uninstall كرديم ، ممكن است نرم افزارها در رجيستري تغييراتي ايجاد كرده باشند كه باعث بهم ريختن تنظيمات ويندوز شود و در نتيجه ويندوز درست كار نكند ، كه در صورت بروز چنين مشكلي ، مي توان از يكي از نرم افزار هاي مخصوص ترميم و تعمير رجيستري استفاده كرد .
در ادامه چند نمونه از رايج ترين و پركاربردترين اين گونه نرم افزارها همراه با طريقه استفاده از آنها به صورت مختصر ذكر شده است.
Scanreg.exe :
اين برنامه جزء فايلهاي استاندارد ويندوز است كه ، در شاخة Windows ، زير شاخة Command قرار دارد ، اين برنامه تحت سيستم عامل MS-DOS قابل اجرا است . كه همراه با پارامتر هاي زير مي توان از آن استفاده كرد ، البته بايد توجه داشت كه در صورتي كه در ويندوز باشيم ، اين برنامه قادر به اجرا شدن نمي باشد .
به اين دليل كه اين برنامه مي خواهد فايلهاي مربوط به رجيستري را دست كاري كند و چون در هنگام اجراي ويندوز ، اين فايلها توسط سيستم عامل باز نگه داشته مي شوند و دائما با آنها كار مي شود پس براي اين برنامه دسترسي به آنها ممكن نيست . براي حل اين مشكل بايد با گزينه هاي Command Prompt only ويا Previous version of MS-DOS سيستم بوت شده باشد .
اما نحوة كاركرد اين نرم افزار ، از پارامترهاي زير بر طبق نياز خود مي توانيد استفاده كنيد، كه فرم كلي صدا زدن اين برنامه همراه با توضيح مختصري در مورد پارامتر هاي آن در زير آمده است .
Scanreg.exe [/پارامتر]
/Backup : يك نسخة پشتيبان از فايلهاي رجيستري تهيه مي كند .
/Restore : مي توان به نسخه هاي پشتيباني را كه قبلا گرفته شده بازيابي كرد . ( اين پارامتر در صورتي كه ويندوز از كار افتاده باشد بسيا كارآمد است )
/Fix : براي تصحيح و رفع مشكلات درون رجيستري به كار مي رود .
/Opt : براي بهينه كردن اطلاعات رجيستري به كار برده مي شود .
در صورتي كه حجم فايل هاي رجيستري شما بيش از حد معمول است مي توانيد از دو پارامتر قبل با هم به صورت زير استفاده كنيد ، به احتمال زياد مشكل شما تا حدودي رفع خواهد شد .
Scanreg.exe /opt /fix

RegClean.exe :
اين برنامه را مي توانيد به طور رايگان از سايت ماكروسافت يعني http://www.microsoft.com به دست آوريد ، اين برنامه در محيط ويندوز اجرا مي شود ، پس از اجرا ، به بررسي رجيستري مي پردازد و اطلاعات غير ضروري را حذف و يا اطلاعات مهم از بين رفته را ترميم مي كند.
Norton Utilities :
يك بستة نرم افزاري بسيار سودمند است ، با اجراي قسمت Windoctor ، اين برنامه اشكالات ويندوز شما را پيدا كرده و به شما نمايش مي دهد همچنين مي تواند اين اشكالات را كه اكثرا در رجيستري قرار دارند به صورت خودكار درست كند.
Fixit Utilities 2000 :
اين نرم افزار نيز امكانات زيادي براي كار با رجيستري در اختيار ما قرار مي دهد ، امكاناتي نظير ترميم و يا پاكساي يا يكپارچه سازي محتويات رجيستري .
تا كنون ا نرم افزار هايي به شما معرفي شد كه براي ترميم وتصحيح اشكالات در رجيستري بودند ، اما نرم افزارهاي زيادي نيز وجود دارد كه با دست كاري كردن رجيستري ، كارهايي زيبا وجالبي انجام مي دهند و يا به ما اجازة دسترسي به امكانات خاصي از ويندوز را مي دهند ، كه در اينجا فقط به ذكرنام و آدرس اينترنتي بعضي از رايجترين و قدرتمندترين آنها اكتفا مي كنيم .
X-Setup …………………………………….….http://ww.xteq.com/
Tweak Me ………………………….……….…http://www.tweak.me.de/
WinBoost ………………………………………..http://www.winboost.com/

ترفند3: 1- حذف علامت فلش در Shortcut ها :
هنگامي كه در ويندوز Shortcut مي سازيم، در گوشه سمت چپ و پايين آيكون آن Shortcut ، علامت فلش سفيد رنگي ظاهر مي شود كه ممكن است براي تعدادي از كاربران خوشايند نباشد. كه با بكار بردن دستور زير اين فلش از كليه Shortcut ها حذف خواهد شد .
توجه :
– جهت حذف فلش، دستور زير را از مسيرهاي مشخص شده حذف كنيد .
– جهت نمايان شدن دوباره فلش، دستور زير را در مسيرهاي گفته شده با مقدار ، يك فضاي خالي ، بسازيد .

سيستم عامل : 98 – ME – 2000 – XP
مسير اول : HKEY_Classes_root\Linkfile
مسير دوم : HKEY_Classes_root\Piffile
مسير سوم : HKEY_Classes_root\InternetShortcut
مسير چهارم : HKEY_Classes_root\DosShortcut
نوع : String Value
دستور : IsShortcut
مقدار : يك فضاي خالي
2- تغيير آيكون در Shortcut ها :
به مسير زير رفته و طبق دستور زير عمل ميكنيم كه با اين كار آيكون Shortcut ها را به دلخواه مي توانيد تغيير دهيد .
سيستم عامل : 98 – ME – 2000 – XP
مسير : HKEY_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons
نوع : String Value
دستور : 29
مقدار : مسير يك فايل آيكون
توجه :
در صورتي كه كليد Shell Icons نبود، كليدي با نام Shell Icons ساخته و درون آن ميرويم سپس دستور و مقدار گفته شده را اعمال ميكنيم .
ترفند 4:نمايش متن و پيغامي براي كاربران، هنگام شروع ويندوز
زماني پيش خواهد آمد كه افراد ديگري نيز از كامپيوتر شما استفاده ميكنند و يا به عنوان مسئول سايت مي خواهيد بر روي تك تك كامپيوترهاي سايت پيغامي را نمايش دهيد، مبني بر اينكه، ابتدا ديسكتهاي خود را ويروسيابي كنيد و يا بر روي درايو C برنامه اي نصب نكنيد و يا مي خواهيد قوانين سايت را به كاربران متذكر شويد .
ميتوانيد به كمك اين دو دستور، هر متن دلخواه و مورد نظرتان را(فارسي يا لاتين) در ابتداي شروع ويندوز به نمايش درآوريد .
سيستم عامل : ۹۸ – 2000 – XP
مسير اول : HKEY_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WinLogOn
مسير دوم : HKEY_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WinLogOn
نوع : String Value
دستور : LegalNoticeCaption , LegalNoticeText
توجه :
1- كاربر به هيچ عنوان نميتواند اين متن را حذف و يا تغيير دهد .
2- هر بار كه سيستم روشن ميشود، كاربر ناچار است اين پيغام را مطالعه كند و دكمه تاييد را فشار دهد تا ويندوز به طور كامل بوت شود .
3- در دستور زير، مقدار LegalNoticeCaption متن عنوان پنجره و مقدار LegalNoticeText متن اصلي پيغام مي باشد .
4- مسير اول براي ويندوز 98 و ME ، و مسير دوم براي ويندوز 2000 و XP مي باشد .
5- جهت برگشت به حالت اوليه، دستورات زير را از مسير گفته شده حذف كنيد .

حذف كردن رمز عبور ويندوز در ويندوز ۹۸
در شاخه ويندوز يك فايل با پسوندPWL. به اسمUser Name مورد نظر وجود داره اون را پيدا كنيد , بعد از تغيير دادن پسوند آن به OLD. ويندوز را دوباره راه اندازي كنيد.
وقتي صفحه درخواست كلمه رمز ظاهر شد قسمت رمز را خالي بگزاريد و Ok را بزنيد.

نمايش متن و پيغامي هنگام شروع ويندوز
بعضي مواقع افراد ديگري از كامپيوتر شما استفاده ميكنند و يا به عنوان مسئول سايت مي خواهيد بر روي تك تك كامپيوترهاي سايت پيغامي را نمايش دهيد .
ميتوانيد به كمك اين دو دستور، هر متن دلخواه و مورد نظرتان را(فارسي يا لاتين) در ابتداي شروع ويندوز به نمايش درآوريد .

سيستم عامل : ۹۸ – 2000 – XP
مسير اول : HKEY_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WinLogOn
مسير دوم :
HKEY_Local_Machine\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WinLogOn
نوع : String Value
دستور : LegalNoticeCaption , LegalNoticeText
* توجه :
1- كاربر به هيچ عنوان نميتواند اين متن را حذف و يا تغيير دهد .
2- هر بار كه سيستم روشن ميشود، كاربر ناچار است اين پيغام را مطالعه كند و دكمه تاييد را فشار دهد تا ويندوز به طور كامل بوت شود .
3- در دستور زير، مقدار LegalNoticeCaption متن عنوان پنجره و مقدار LegalNoticeText متن اصلي پيغام مي باشد .
4- مسير اول براي ويندوز 98 و ME ، و مسير دوم براي ويندوز 2000 و XP مي باشد .
5- جهت برگشت به حالت اوليه، دستورات بالا را از مسير گفته شده حذف كنيد .

بستن همزمان همه پنجره ها
براي اين كار شما فقط كافيست كليد شيفت را نگه داريد و بر روي دكمه بسته شدن كه به شكل ضربدر است در بالاي پنجره كليك كنيد

چه طور ميشه روي desktob ايكونها رو بدون اسم قرار داد ؟
روي آيكون مورد نظر راست كليك كنيد بعد رو قسمت تغير اسم برين كليدalt را پائين نگه داريد و بعد روي سمت راست صفحه كليد عدد 0160 را تايپ كنيد بعد كليد alt را رها كرده و enter كنيد

ازبين بردن آيتم‌هاي موجود دركنترل پنل
براي ويندوز 2000 به شاخه ي C:\WINNT\system32 و دنبال فايلهايي با پسوند CPL بگرديد و هر كدام از را كه خواستيد پك كنيد!! مثلا فايل timedate.cpl براي ايتم Date/Time در كنترل پنل است و اگر آن را پاك كنيد در نتيجه Date/Time هم از كنترل پانل پاک ميشود!!
براي ويندوز 2000 شما بايد در شاخه C:\windows\system دنبال اين فايلها بگرديد!!

استفاده از لوگوي OEM خودتان
وقتي شما به پنجره System Propertise نگاه مي كنيد…(((با راست كليك كردن بر روي آيكن My Computer و انتخاب Propertise و يا گرفتن كليد ويندوز روي كي بردتان و زدن دكمه Pause )))ممكن است سازنده كامپيوترتان, لوگو و اطلاعات خودش را در نيمه پاييني پنجره و زير اطلاعات مربوط به Register to آورده باشد…
براي جايگزين كردن آنها با اطلاعات خودتان بصورت زير عمل كنيد…
1— يك فايل تقشه بيتي!((Bitmap)) در اندازه 180×114 ساخته و نام آنرا oemlogo.bmp بگذاريد و به پوشه System در روت دايركتوري ويندوزتان منتقل كنيد…
2— برنامه Notepad را باز كرده و خطوط زير را وارد كنيد, البته متن بعد از علامت مساوي را با اطلاعات خودتان جايگزين كنيد…
[general]
Manufacturer=pl.blogsky.com
Model=P4 1700 celeron
[Support Information]
Line1=For tech support:
Line2=line2
Line3=line3
Line4=This file is c:\windows\system\oeminfo.ini
خوب
اين فايل را بانام oeminfo.ini در پوشه System ويندوزتان ذخيره كنيد…
اگر دچار مشكلي شديد اندازه Bitmap را به 160×120
تغيير دهيد…

اجرا نشدن برنامه هاي داخل پوشه Startup
در ويندوزهاي ۹۸ و Me اگر در هنگام اجرا شدن ويندوز (Boot) کليد SHIFT را نگه داريد هيچ کدام از برنامه هاي پوشه Startup اجرا نخواهند شد.

نصب ويندوز 2000 بدون دونستن سريالش
اگر شمارهْ سريال Windows2000 را نداريد ميتونيد اين کار را بکنيد:
1)ابتدا کل سيدي يه ويندوز 2000 را در کا مپيوتر کپي کنيد.
2)سپس به فولدر I386 وارد شويد ابتدا فايل SETUPP.inf را از حالت Read Only خارج کنيد و وارد آن شويد.
3)شما بايد چيزي شبيه به اين را آنجا ببينيد:
[Pid]
ExtraData=646E77637A6F6D79626A1D94089595
Pid=51873XXX
سه رقم آخر (XXX) ميتواند هر مقداري باشد.
?)به جاي XXX بنويسيد 270 و کارتان را Save کنيد.
?)حالا ميتوانيد Windows 2000 را بدون شمارهْ سريال نصب کنيد

استفاده از ابزار Caller ID درون خود ويندوز XP
براي نشان داده شدن تلفن تماس گيرنده در ويندوز ايكس پي يك ابزار مناسب در خود ويندوز هست.فقط كافيه هر بار كه ويندوز بالا مي آد اجرا بشه.براي اين كار كاراي زير رو انجام بدين.
.1 برين به start menu و روي فلدر startup يك كليك راست بزنين و روي open كليك كنين
.2 يك short cut بسازين و ادرس زير رو بهش بدين:
WINDRIVEprogram fileswindows NTdialer.exe
بجاي WINDRIVE درايو ويندوز خودتون رو قرار بدين
short cut.3 رو كه ساختين اون رو اجرا كنين. يك پنجره ظاهر ميشه.
4.در پنجره جديد كه اسمشphone dialer هست برين به منوي view و روي Hide when minimized كليك كنين.
.5هر وقت ويندوز بياد بالا اين پنجره روي صفحه ظاهر مي شه كافيه هر بار اونو مينيمايز كنين تا بره توي taskbar .هر كي هم زنگ بزنه شمارش مي اد سمت چپ صفحه.

Advertisements
  1. هنوز دیدگاهی داده نشده است.
  1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: